Pro firmy
Svatby

- Kde nás najdete -


HOSTINEC U SOUDKU
Svobodka 60,Halže
Tachov 347 01
Podívejte se na mapu

Okolí


V penzionu a restauraci U Soudku lze strávit klidnou, romantickou, ale také zábavnou dovolenou. Navštivte velké množství cyklostezek, které lze využít v létě. V zimě lze využít možnost běžkařských tratí a sjezdovky.


Jaro, léto


Ubytování v našem penzionu je vhodné po celý rok. V každém ročním období zde najdete spoustu zajímavostí a možností využití času.
V létě je možné využít cyklostezek a turistických stezek, které se nachází v blízkosti penzionu. Turistické stezky můžete procházet s Nordic Walking holemi, které vám rádi zapůjčíme.
Nebo můžete strávit dovolenou v útulném penzionu. Vychutnat si dobré jídlo a víno ve stylové restauraci. Využít je možné také tenisových kurtů a fotbalového hřiště v nedalekém městě Tachov.


Podzim, zima


Na podzim a v zimě je dovolená v Penzionu U Soudku také lákavá. Můžete pořádat výlety do nedalekých měst, kde se nachází spousta zajímavých hradů, zámků, tvrzí a pak se vrátit do příjemného penzionu a restaurace. Navrhujeme také výlet k nedalekým sousedům, do Německa, kde můžete navštívit aquapark ve Weidenu, město Tirschenreuth, Amberg. V zimě doporučujeme vzít si s sebou běžky nebo lyže a využít stezek pro běžkaře nebo nedalekých sjezdovek. Rádi vám v penzionu poskytneme veškeré informace.


Tachovsko a okolí


Oblast kolem Tachova představuje ideální místo pro klidnou rekreaci, báječný cíl pro romantiky a milovníky samoty. Na kole i pěšky můžete celé dny putovat klikatými lesními cestami. Navštivte naučné stezky Branka (celková délka okruhu 17 km), stezka Lesná (celková délka okruhu 10 km), Přírodní rezervace Podkovák, nedaleko naučná stezka Údolím Kosího potoka. Rádi vám v penzionu poskytneme bližší informace. Samozřejmě okolí je vhodné i pro milovníky zábavy.

Na okraji města Tachova jsou dva pozoruhodné památníky: mohyla obětem pochodu smrti z r. 1945 a památník husitské bitvy u Tachova r. 1427. V centru je památník Díkůvzdání americké armádě za osvobození r. 1945. Dnešní město se 13 tisíci obyvateli nabízí návštěvníkům také řadu míst ke krásným procházkám, např. Aglainým údolím podél řeky Mže až k jízdárně ve Světcích. Kromě kláštera zde můžete vidět monumentální stavbu Windischgrätzovi jízdárny z 2. poloviny 19. stol. Svojí velikostí působí až neskutečně a patří mezi největší v Evropě.

V městě Tachov můžete využít rozsáhlého sportovního areálu s krytým bazénem, sportovní halou, fotbalovým a atletickým stadionem, tenisovými kurty, zimním stadionem. Dále je v Tachově lyžařská sjezdovka s vlekem, střelnice, bowlingová dráha, muzeum a kino.

Nedaleko Hostince U Soudku, v obci Halže, se nachází nově zrekonstruované Vesnické muzeum. Dojdete tam i pěšky nebo na kole. Vzdáleností od penzionu je Vesnické muzeum pouze  2,5 kilometru nádhernou krajinou.


Zajímavosti


Nejlepší dovolenou, kterou můžete strávit u nás je spojená s návštěvou Českého lesa. Říká se, že Tachov je branou do CHKO Český les. Jedná se o horský masiv, který v délce asi 80 km tvoří přirozenou hranici mezi Českou republikou a Německem. Jeho nejvyšším bodem je Čerchov, na jeho vrcholu stojí 24 m vysoká kamenná rozhledna z roku 1905 s výhledem až k Alpám. Roku 2005 byla v části území vyhlášena CHKO Český les o rozloze 473 km2.


V okolí můžete shlédnout pivní lázně v Chodové Plané, zámek Bor, zříceninu hradu Přimda, klášter Kladruby, historické hornické město Stříbro, impozantní hrad a památku UNESCO Loket, historické město, premonstrátský klášter z roku 1193 v Teplé, zámek Svojšín, zámek Bezdružice.

A pak se vždy vrátit do krásného penzionu, kde na vás čeká pohodový a příjemný pokoj a vynikající snídaně, oběd či večeře. Ceny jsou zde opravdu příjemné.


Zajímavostí je také historie Zlaté cesty, která jistě stojí za zmínku při plánování vašich cest. Cesta vede z města Tachov do německého města Bärnau. V Tachově zůstal nejhlubší a nejširší úvoz, který směřoval od dolní Říšské brány k jihozápadu.  Nachází se na okraji města vlevo, asi 150 metrů od silnice na Studánku. Cesta dále pokračuje směrem na západ. Přechází silnici na Studánku, přechází po hrázi Stříbrného rybníka. Cesta dále pokračuje přes hráz bývalého Písařovského rybníka a stoupajíc k vrcholu kopce u hájovny „Hruškovna" přetíná silnici na Zadních Milířích. V lese za „Hruškovnou" klesá hlubokými úvozy k další hájovně „Obora". Za ní vede cesta přes Sklářský a Studenetský potok a dále stoupá po úbočí Uhlířského vršku až k bývalé celnici. Odtud kopíruje silnici přes Pavlův Studenec až do Bärnau.

- Otevírací doba -


PO
zavřeno

UT - NE
11.00 - 22.00

- Počasí -


© Hostinec U Soudku 2010 | Desing & code by MKPrint.cz.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.